SK

Neváhajte a splňte si svoj sen o novej kuchyni - s nami to dokážete!

Kuchynské linky na mieruNávrh kuchyňa na mieru - Sanas.sk

Plánované kuchynské linky, alebo inak povedané kuchyne na mieru, sa navrhujú na základe individuálnych požiadaviek zákazníka. Kuchyňa sa navrhne kombináciou sériovo vyrábaných modulov podľa potrieb zákazníka a podľa zameraných priestorov s prihliadnutím na dodržanie správnych funkčných zón. V prípade potreby sa moduly upravujú na presnú mieru. Zákazník si môže zvoliť pri návrhu kuchynskej linky prevedenie materiálov, dekorov, vnútorného vybavenia, úchytiek a pod. Toto riešenie je ideálne pri atypickom pôdoryse kuchyne ako aj v prípade rohovej kuchyne.

InšpirácieRealizovaná kuchyňa od Sanas.sk

Sme tradičný a inovatívny slovenský výrobca nábytku a predovšetkým kuchýň so stabilnou výrobou priamo na Slovensku. Pod našimi rukami prešli už mnohé kuchynské linky, kuchyne vyrábané v sériách ako aj na mieru.  V Sanas navrhujeme, vyrábame a exportujeme najvyššiu kvalitu kuchynských liniek už viac ako 60 rokov. Pozrite si zopár fotiek realizácií našich kuchýň, možno práve tu nájdete inšpiráciu pre Vašu novú kuchyňu. Je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.

Trendy v kuchyniach

Sledujte najnovšie trendy v technológiách a vybavení kuchynských liniek. Videá a propagačné materiály renomovaných výrobcov na jednom mieste.

Kuchynské blokyKuchynský blok Global – Sanas.sk

Ak hľadáte kvalitné a cenovo dostupné riešenie kuchynskej linky a pritom neriešiť detaily ohľadom rozmerov a farieb, riešením može byť kuchynský blok s pevným rozmerom a prevedením. Kuchynská zostava PRAKTIK je dôkazom toho, že aj kuchyňa vyrobená najnovšími výrobnými postupmi z najkvalitnejších materiálov, môže byť cenovo dostupná. Kuchynské bloky predstavujú ideálne riešenie pre kuchyne s jednoduchým pôdorysom.

Katalóg kuchýňKatalóg kuchýň – Sanas.sk

V našom katalógu kuchýň nájdete všetko čo potrebujete vedieť o kuchyniach, plánovaní, zameraní priestorov, vybavení a materiáloch. Prelistujte si náš katalóg a nahliadnite pri tom do sveta vašej vysnívanej kuchyne. Nájdete tam aj rozmery sériovo vyrábených modulov (skriniek), z ktorých sa navrhujú kuchyne podľa potrieb zákazníka.

 

 

Prečo si teda vybrať nás?

online-konzultacia.png graficky-navrh.png 0 € moderne-technologie.png doprava-zdarma.png  0 € zaruka-5-rokov.png5 rokov 40-kuchyne.png 40% Slovenská výroba
 Plánovanie kuchyne online  Grafický 3D návrh zdarma

Vysoká kvalita

 Doprava zdarma  Záruka 5 rokov   Zľava 40% na kuchyne  Slovenská výroba

DSC 1198
DSC 1189-HDR
DSC 1113
DSC 1108
DSC 1106
DSC 1105
DSC 1103
DSC 1099-HDR
DSC 1096-HDR
DSC 1092
DSC 1089

Spoločnosť Sanas, a.s. ako dlhoročný výrobca nábytku poskytuje služby aj v navrhovaní a zariaďovaní interiérov komunitných sociálnych služieb.

Pri navhovaní dodržujeme tieto základné princípy nároky prijímateľov na prostredie:

 • univerzálny prístup – zabezpečiť dostupnosť a bezbariérovú prístupnosť k celému spektru komunitných sociálnych služieb.
 • flexibilné a adaptabilné prostredie – umožniť úpravu a prispôsobenie priestoru a jeho prvkov podľa individuálnych potrieb prijímateľov bez náročných a finančne nákladných stavebných zásahov

 

INTERIÉROVÉ VYBAVENIE

Pri výbere alebo tvorbe interiérového vybavenia je vhodné preferovať nezabudované prvky nábytku, aby si ich mohli prijímatelia premiestňovať v priestoroch podľa svojich predstáv. Zabudované šatníkové skrine sú prijateľné napríklad v predsieni, kde sa nepredpokladá potreba premiestňovania.

Pracovný stôl

Preferuje sa výškovo nastaviteľný stôl, aby umožnil v prípade potreby zasunutie podrúčok invalidného vozíka pod stôl. Treba si uvedomiť, že elektrické invalidné vozíky majú sedaciu plochu a podrúčky umiestnené vyššie, ako je to pri mechanických invalidných vozíkoch. Pod stolom je vhodné umiestniť kontajnerovú skrinku na odkladanie písacích potrieb.

 StolDSS

Úložné priestory pri stole

Úložné priestory pri stole musia byť v dosahovej vzdialenosti sediacej osoby, pričom naj vyššia polica na ukladanie pomôcok musí byť vo výške cca 1 200 milimetrov od podlahy.

 

Lôžko

Pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu sú vhodnejšie vyššie lôžka (cca 450 – 500 milimetrov), aby sa im uľahčilo vstávanie. Kvôli úspore miesta sú vhodné lôžka s úložným priestorom. Ak sa v bytovej jednotke počíta s užívateľom odkázaným na dlhodobú sociálno-zdravotnú starostlivosť, treba uprednostniť pojazdné lôžko, aby ho bolo možné presúvať do spoločenskej miestnosti, jedálne, na terasu a podobne. Kolieska lôžka musia mať možnosť aretácie.

Úložné priestory

Pri výbere alebo návrhu šatníkovej skrine treba počítať s možnosťou výškového nastavenia tyče na zavesenie šatstva. Sediaca osoba dosiahne na tyč vo výške 1 200 milimetrov. Finančne náročnejším riešením sú pantografové systémy v šatníkových skriniach. Pri výbere nábytku pre osoby na vozíku treba počítať s častým poškodzovaním nábytku vo výške stúpačiek vozíka (cca 250 milimetrov od podlahy). Nábytok by mal byť do výšky 300 milimetrov chránený proti oderu, odporúča sa napríklad navrhovať nábytok na zvýšenom sokli, nožičkách alebo sa môžu ľahšie prvky nábytku (skrinky, komody, regály) zavesiť na stenu, aby pod nábytkom ostal voľný priestor.

skrinaDSS         skrinaDSS2

ADAPTABILITA PRIESTOROV

Priestorovú adaptabilitu možno dosiahnuť napríklad pomocou mobilných deliacich priečok. Na trhu sú dostupné deliace priečky s dobrou vzduchovou nepriezvučnosťou, s jednoduchou a ľahkou manipuláciou s jednotlivými posuvnými panelmi. Rovnako je možná voľba medzi plnou alebo sklenenou výplňou panelov. Pomocou deliacich priečok je možné zväčšovať alebo zmenšovať priestory a prispôsobiť ich potrebám prevádzkovateľa služby alebo v závislosti od meniaceho sa počtu prijímateľov terapií. Pri tvorbe adaptabilných priestorov je potrebné voliť interiérové vybavenie, ktoré možno prispôsobovať meniacim sa situáciám. Vhodné sú menšie stoly, z ktorých možno vytvárať rôzne zoskupenia, stohovateľné stoličky, kontajnerové skrinky, paravány, pojazdné regály a pod.

skrinkaDSS

1. SPOLOČENSKÉ A TERAPEUTICKÉ PRIESTORY

Dvere do týchto priestorov musia byť široké najmenej 900 milimetrov. Pri dvojkrídlových dverách musí mať aspoň jedno krídlo priechodnú šírku najmenej 800 milimetrov.

Zariadenie priestorov

V miestnosti musí byť vytvorený manévrovací priestor Ø 1 500 milimetrov pre osobu na vozíku pred úložným a skriňovým nábytkom. Preferuje sa flexibilné usporiadanie stolového nábytku tak, aby bolo možné vytvoriť manévrovací priestor Ø 1 500 milimetrov aspoň pred niektorými pracovnými stolmi. Dimenzovanie priechodnej šírky uličiek medzi nábytkom závisí od typu usporiadania sedenia v miestnosti. Priechodná šírka musí byť najmenej 900 milimetrov tak, aby bol umožnený plynulý a bezkolízny pohyb osoby na vozíku. V terapeutických miestnostiach je potrebné zabezpečiť prístup k umývadlu/drezu (ak sa v miestnosti nachádza) aj pre osobu na vozíku s možnosťou komfortného používania. Umývadlo/drez musí byť podjazdné, musí byť teda pod ním voľný priestor s výškou 700 milimetrov na zasunutie nôh osoby sediacej na vozíku.

V spoločenských a terapeutických priestoroch by sa mali používať mobilné kontajnerové úložné systémy s možnosťou flexibilného usporiadania priestoru podľa druhu vykonávanej aktivity alebo usporiadania pracovného priestoru okolo pracovného stola.

Sedací nábytok

Z hľadiska nárokov užívateľov s obmedzenou schopnosťou pohybu musí byť aspoň časť sedacieho nábytku vybavená podrúčkami. Napríklad pri výbere stoličiek je vhodné vybrať stoličky s podrúčkami aj bez podrúčok. Vhodné sú aj stohovateľné stoličky.

id chair 09 1000x1000bloom alta
Pri výbere čalúneného nábytku je potrebné preferovať tvrdšie výplne. Aby sa uľahčilo vstávanie, mal by mať aj čalúnený nábytok podrúčky a výšku sedacej plochy cca 450 milimetrov. 

sofaDSS

2. JEDÁLEŇ

Jedálenský stôl

Konštrukcia a dizajn jedálenského stola musí umožňovať zasunutie podrúčok invalidného vozíka, to si vyžaduje voľný podstolový priestor vysoký najmenej 700, hlboký 500 a široký 800 milimetrov. Do tohto priestoru nesmú zasahovať žiadne konštrukcie stola.

3. SPOLOČENSKÁ MIESTNOSŤ

V spoločenskej miestnosti sa realizujú denné programy, ktoré môžu mať rôzny charakter. Priestor musí byť navrhnutý tak, aby dokázal flexibilne reagovať na potreby poskytovateľov a prijímateľov služby. V záujme dosiahnutia požadovanej flexibility sa v tejto miestnosti môžu umiestniť rôzne druhy sedacieho a stolového nábytku, ako aj rôzne úložné systémy. V tomto priestore môže byť tiež situovaná malá kuchynská linka. Pre zlepšenie orientácie je možné priestor miestnosti rozdeliť na funkčné zóny, ktoré sú farebne odlišné. Priestory nemusia byť vizuálne oddelené, ale ak je potrebné dosiahnuť v niektorej zóne intimitu, vhodné je oddelenie priestoru pomocou paravánov, roliet, alebo pomocou kontajnerových prvkov.

DSS1kresloDSS

4. KUCHYNSKÝ KÚT

Bezbariérová kuchynská linka by mala poskytovať možnosť zasunutia invalidného vozíka pod pracovnú plochu, drez a varnú dosku. Ak je k dispozícii rúra napečenie, mala by byť osadená vo zvýšenej polohe cca 800 milimetrov nad podlahou, pričom horná hrana rúry by nemala byť vyššie ako 1 200 milimetrov od podlahy. Horné skrinky alebo police sa nemusia navrhovať, postačia police umiestnené vo výške do 1 200 milimetrov. Ak sa horné skrinky predsa navrhujú, mali by byť osadené nižšie, ako je bežný štandard.

kuchyneDSS
Veríme, že Vás táto naša prezentácia zaujala. V prípade záujmu o návrh a zariadenie Vášho domova sociálnych služieb, alebo iného komunitného centra nás neváhajte kontaktovať. 

Zdeno Špánik
Vedúci maloobchodných predajní, odbyt SR a ČR, marketing
Mobil: +421 918 890 983
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ing. Miroslav Zahornacký
Vedúci zákazkovej výroby
Mobil: +421 905 694 616
Email: mTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

Pozrite si galériu našich realizovaných kuchýň a obývacích priestorov na mieru. V prípade akýchkoľvek otázok sme k dispozícii v našich predajniach a kuchynských štúdiách SANAS

Kuchyňa Global 1 378
DSC 0267
DSC 0264
DSC 0263
DSC 0261
DSC 0266
DSC 0801
DSC 0802
DSC 0803
DSC 0806
DSC 0741
DSC 0742
DSC 0757
DSC 0755
DSC 0754
DSC 0752
DSC 0749
DSC 0745
254071018 629961088363314 2212242367297289772 n
255029908 629961008363322 8416888489435854744 n
258861955 636278587731564 8509609509219342551 n
258869429 636278581064898 2257338576930202476 n
258849607 636278597731563 5533124333363080741 n
DSC 0788
DSC 0784
DSC 0783
DSC 0781
DSC 0779
DSC 0787
20210622 083604
20210622 083537
DSC 0701
DSC 0713
DSC 0711
DSC 0699
DSC 0696
DSC 0697
DSC 0695
IMG 20210415 203805
IMG 20210415 203723
IMG 20210415 203432
IMG 20210415 203416
IMG 20210415 201455
DSC 012
DSC 04
DSC 01
DSC 010
DSC 011
DSC 02
DSC 07
DSC 08
DSC 09
DSC 05
DSC 0659
DSC 0648
DSC 0650
DSC 0652
DSC 0655
DSC 0656
131893690 10220947122921313 5351116073054928887 n
131747866 10220947119001215 835225915780678437 n
131723217 10220947118241196 40992481943955891 n
131616205 10220947117601180 5338102151198085649 n
131474641 10220947121521278 1811791215202177340 n
131444048 10220947122401300 7899745844629561668 n
realizcia ZA 6
realizcia ZA 1
realizcia ZA 2
realizcia ZA 3
realizcia ZA 5
realizcia ZA 4
80205162 159123962113698 8865999761048600576 n
80274307 159124268780334 3527673411499196416 n
IMG 6732
LVC 3408-HDR
LVC 3423-HDR
LVC 3435-HDR
LVC 3483-HDR
LVC 3507-HDR
LVC 3540
LVC 3476-HDR
LVC 8643-HDR
LVC 8670-HDR
LVC 8871-HDR
LVC 8720-HDR
LVC 8754-HDR
LVC 8727-HDR
LVC 8706-HDR
LVC 8895-HDR
LVC 3049-HDR
LVC 3034-HDR
LVC 3018-HDR
LVC 3009-HDR
LVC 2983-HDR
LVC 2788-HDR
LVC 3352-HDR
LVC 3355-HDR
LVC 3169-HDR
LVC 3179-HDR
LVC 2294-HDR
LVC 2207
LVC 2201
LVC 2069
LVC 2189
61541975 1341699969321875 5945686943416188928 n
62214989 1341698659322006 8607739039623151616 o
30052355 1030087880483087 3314387339343403627 o
30051679 1030087903816418 2472548792897992690 o
30051713 1030087877149754 2204628108413549709 o
30073079 1030087893816419 3950078070273779583 o
52486479 10218051850397998 1959691653295898624 n 1
23319030 10212355730701877 7152980001376453337 n
42137673 10214641399242162 1307671169146552320 n
41257821 10214553117875183 604170116065656832 n
41384892 10214553117595176 2346228109956612096 n
41688189 10214601499364690 474622198632415232 o
41799542 10214601499684698 7609178139943501824 o
42111162 10214641402042232 1555640165383274496 n
42297061 10216963779596908 5201140464140419072 n
42463229 10216963780116921 3007139008904953856 n
37329543 10214206454008803 9219364119403036672 o
20988871 1627564893951578 3012106104281068865 o
23550068 10212391280710605 2104973499388109805 o
23550213 10212391279070564 786209047693565394 o
23561744 10212391277790532 7789538903896791679 n
20989280 1627564673951600 8407433354117292368 o
23674721 10212391277830533 3515816902073735749 o
26219738 10212832088730530 5176427641919945188 n
23593605 10212391280190592 7176725874004286347 o
10411809 725545184153558 8587374676336917822 n
10346318 725545107486899 247641367816537591 n
315084 525019590872786 680590639 n
DSC 0507
DSC 0568
DSC 0532
DSC 0522
kuchyne-sanas
kl-005
DSC 0499
044 045
DSC 0003
175-kuchyna-mode
DSC 0488
12
106
174-kuchyna-marta

 

Postup pri plánovaní kuchyne ONLINE : 

 • Vyplňte formulár a my Vás budeme kontaktovať telefonicky, alebo e-mailom v pracovných dňoch do 24 hodín a dohodneme si s Vami termín online plánovania.
 • Následne Vám pošleme e-mailom odkaz, cez ktorý sa pripojíte na online plánovanie s našim dizajnérom. 
 • Stačí internetové pripojenie, telefón, tablet alebo iné zariadenie s  internetovým prehliadačom Google Chrome alebo Microsoft Edge, mikrofón a slúchadlá. Nemusíte nič inštalovať
 • Po odsúhlasení návrhu a akceptácii cenovej ponuky k Vám príde predajca  odborne zamerať priestory.
 • Fyzicky si zároveň môžete prezrieť dekory dvierok, pracovných dosiek, prípadne iných Vami zvolených materiálov.
 • Po zameraní ak je to potrebné návrh kuchyne upravíme. 

Je výhodou ak si na prvé plánovanie pripravíte : 

 • Rozmery miestnosti, v ktorej sa bude návrh realizovať. 
 • Umiestnenie okien a dverí, existujúcich alebo plánovaných inštalácii vody, elektriny, plynu   
 • Približnú predstavu vášho nového interiéru. Môže byť obrázok, škica, alebo môžete nechať kompletný návrh na našich predajcov a dizajnérov.