LOGO

25.06.2024

Ako vybrať správny stôl pre vašu kuchyňu

Výber správneho stola pre vašu kuchyňu môže byť náročný, no s niekoľkými praktickými radami nájdete ten ideálny, ktorý splní vaše potreby, štýlové preferencie a priestorové možnosti. Tento sprievodca vám pomôže urobiť správne rozhodnutie, pričom zohľadní veľkosť priestoru, štýl a funkčnosť.

Zhodnotenie Priestoru

Prvým krokom pri výbere kuchynského stola je zhodnotenie priestoru, ktorý máte k dispozícii. Ak máte malú kuchyňu, ideálnou voľbou môže byť okrúhly alebo štvorcový stôl, ktorý sa dá ľahko umiestniť do rohu a nezaberie veľa miesta. Rozkladacie stoly sú tiež skvelým riešením pre menšie priestory, pretože ich môžete rozložiť, keď máte návštevu, a zložiť, keď potrebujete viac miesta. Pre väčšie kuchyne si môžete dovoliť väčší obdĺžnikový alebo oválny stôl, ktorý poskytne dostatok miesta na jedlo aj prácu.

Výber Štýlu

Štýl stola by mal ladiť so zvyškom vašej kuchyne. Ak preferujete moderný dizajn, hľadajte stoly z materiálov ako sklo a kov s hladkými líniami a neutrálnymi farbami. Pre tradičné kuchyne sú vhodné drevené stoly s bohatými detailmi a teplými farbami. Rustikálne kuchyne ocenia hrubé drevo a prírodné prvky, zatiaľ čo priemyselný štýl sa hodí k stolom z kovu a dreva.

Stôl Industry H s kovovým podnožím

Potreby a Počet Osôb

Zvážte, koľko ľudí bude stôl bežne používať. Pre malé rodiny a páry postačí malý stôl so štyrmi miestami. Väčšie rodiny budú potrebovať väčší stôl s minimálne šiestimi až ôsmimi miestami. Ak často hostíte, zvážte rozkladací stôl, ktorý môžete prispôsobiť podľa potreby.

Materiály a Údržba

Materiál stola môže ovplyvniť jeho vzhľad a údržbu. Drevo je prírodné a teplé, ale náchylné na poškodenie a škvrny. U nás si vyberiete určite aj stôl z prírodného dreva. Sklo je moderné a elegantné, no vyžaduje časté čistenie a je náchylné na škrabance. Kov je odolný a ľahko sa čistí, ale môže byť chladný na dotyk. Laminát je cenovo dostupný a ľahko sa čistí, no nemusí vyzerať tak luxusne ako prírodné materiály.

Stôl z prírodného dreva Calm v orechovom prevedení

Funkčnosť a Príslušenstvo

Pri výbere stola myslite aj na ďalšie funkčné aspekty a príslušenstvo. Niektoré stoly majú zabudované zásuvky alebo poličky, ktoré môžu byť veľmi užitočné. Uistite sa, že stoličky sú pohodlné a ladia so štýlom stola. Používanie podložiek a obrusov môže chrániť povrch stola a pridať estetický vzhľad.

SANAS ponuka

Na eshop.sanas.sk nájdete širokú ponuku jedálenských stolov. Ponúkajú rôzne materiály, ako sú laminovaná drevotrieska a masívne drevo, s rôznymi povrchovými úpravami a veľkosťami. SANAS má v ponuke aj pevné a rozkladacie stoly, ktoré sú ideálne pre rôzne potreby a priestory. Detaily o jednotlivých modeloch nájdete na ich webových stránkach, kde si môžete prezrieť aj špeciálne ponuky a zľavy.

Výber správneho kuchynského stola je kombináciou praktických a estetických rozhodnutí. Dôkladne zvážte priestor, štýl, potreby a materiály, aby ste našli stôl, ktorý bude nielen krásny, ale aj funkčný a odolný. V konečnom dôsledku by mal váš nový stôl prinášať radosť a pohodlie do vašej kuchyne každý deň.

Podobné články

LEFT ARROW
LEFT ARROW
IMG

Päť trendov nábytkového dizajnu na leto 2024

IMG

Dizajnér radí: vďaka týmto trendom bude vaša obývačka moderná aj o 15 rokov

IMG

Malá kuchyňa? Poznáme geniálne nápady, ako efektívne využiť každý priestor

IMG

Dieťa v kuchyni? Tu je 7 tipov pre vyššiu bezpečnosť

IMG

Päť krokov k organizovanej kuchyni: vďaka tomuto v nej zavládne poriadok

IMG

Päť trendov nábytkového dizajnu na leto 2024

IMG

Dizajnér radí: vďaka týmto trendom bude vaša obývačka moderná aj o 15 rokov

IMG

Malá kuchyňa? Poznáme geniálne nápady, ako efektívne využiť každý priestor

IMG

Dieťa v kuchyni? Tu je 7 tipov pre vyššiu bezpečnosť

IMG

Päť krokov k organizovanej kuchyni: vďaka tomuto v nej zavládne poriadok

Dohodnite si bezplatnú konzultáciu a vytvorte si svoj vysnívaný priestor

IMG
IMG