LOGO

06.09.2023

Dizajnér radí: vďaka týmto trendom bude vaša obývačka moderná aj o 15 rokov

Dosiahnuť v interiéri nadčasový dizajn je snom mnohých majiteľov domov či bytov. Štýly a trendy sa však menia a teda môžeme povedať, že nie je jednoduché udržať si moderný vzhľad interiéru na dlhé obdobie.

Nie je to jednoduché ani nemožné. Existujú totiž isté dizajnérske princípy a trendy. Tie vám pomôžu vytvoriť interiér, ktorý bude vyzerať moderne aj o 15 rokov. A to platí aj v prípade obývacej izby. Toto sú tipy od dizajnéra, vďaka ktorým sa k nadčasovému dizajnu dopracujete ľavou zadnou.

Nie je to jednoduché, no výsledok stojí za to

Vytvoriť nadčasový priestor vám zaberie nejaký čas, no výsledok stojí za to. V prvom rade sa oplatí zamerať na minimalistický dizajn. Sústreďte sa na jednoduché línie a vyhnite sa prílišnej zdobenosti. Minimalizmus je totiž trvalým trendom, ktorý sa vyhýba preplneným priestorom a zameriava sa na eleganciu a čistotu.

Srdcom každej obývacej izby je sedačka. Skôr než sa rozhodnete pre tú pravú, premyslite si, kam ju umiestnite. Pomôcť môže náčrt obývacej izby s vyznačeným miestom, kde sa bude sedačka vynímať.

 

 

Pri výbere nábytku a doplnkov sa zamerajte na kvalitné materiály. Ak si totiž vyberiete správne, okrem dizajnového kúsku získate aj nábytok, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky. Skvelou voľbou je masívne drevo, koža alebo odolné tkaniny.

 

Veď poznáte niekoho, kto by povedal nie konferenčnému stolíku z masívneho dreva? Výhodou vyššie spomínaných materiálov nie len to, že o 15 rokov budú stále vyzerať dobre, ale aj to, že sú odolné voči opotrebovaniu.

 

Čo sa týka dreva, do miestnosti prinesie pocit tepla a hodí sa nielen do moderných, ale aj do tradičných interiérov. Okrem nábytku sa však oplatí drevo zakomponovať do izieb v podobe podlahy či parkiet. Tento materiál je dlhotrvácny a priestoru vdýchne pocit pohodlia a domova.

 

V prípade obývacej izby je dôležitá aj farebná kombinácia, do ktorej je zladená. Výber farieb je totiž nesmierne dôležitým aspektom jej dizajnu.

 

Na väčšie plochy, ako sú steny a nábytok, sa odporúča použiť neutrálne farby, ktoré sú univerzálne a veľmi jednoducho sa prispôsobia rôznym štýlom. Čo sa týka doplnkov, tu sa viac vyplatí poobzerať sa po výraznejších farbách.

Kľúčové sú detaily

Unikátnu atmosféru vedia vytvoriť izbové rastliny, no zabúdať by ste nemali ani na detaily, ako sú závesyvankúše alebo obrazy. Obrovskou výhodou je, že neutrálne farby sú nestarnúce. Vzhľad miestnosti však dokážete zmeniť veľmi rýchlo najmä vďaka výraznejším doplnkom a nemusíte sa tak báť, že váš interiér viac nebude v móde.

 

Popri sedačke je dominantným kúskom obývacej izby aj komoda. Tá je dôležitým prvkom pri vytváraní funkčného a štýlového priestoru. Nejde len o praktické úložné riešenie, no tiež estetický prvok, ktorý dokáže zdôrazniť celkový dizajn miestnosti.

 

Aj v prípade komody je dôležité zamerať sa na priestor, v ktorom bude umiestnená. Tiež by ste však mali uvažovať nad celkovým dizajnom izby. Komoda totiž patrí medzi najväčšie prvky priestoru, z čoho vyplýva, že zbytok interiéru by sa jej mal prispôsobiť.

 

Ak vám vankúše, rastliny a závesy nestačia, skvelým, no hlavne nestárnucim, doplnkom sú zrkadlá. Ich výhodou nie je len to, že sú skvelým doplnkom, no aj to, že dokážu vizuálne zväčšiť a presvietiť priestor.

 

Ako vidíte, vytvoriť obývačku, ktorá bude v kurze aj o 15 rokov, nie je žiadny problém. Ak sa budete držať rád od dizajnéra, zvládnete to ako profesionál.

Podobné články

LEFT ARROW
LEFT ARROW
IMG

Tipy, ako si vytvoriť útulnú obývačku

IMG

Päť krokov k organizovanej kuchyni: vďaka tomuto v nej zavládne poriadok

IMG

Dieťa v kuchyni? Tu je 7 tipov pre vyššiu bezpečnosť

IMG

Vhodný výber kancelárskeho nábytku vplýva na zdravie a vašu pohodu

IMG

Malá kuchyňa? Poznáme geniálne nápady, ako efektívne využiť každý priestor

IMG

Tipy, ako si vytvoriť útulnú obývačku

IMG

Päť krokov k organizovanej kuchyni: vďaka tomuto v nej zavládne poriadok

IMG

Dieťa v kuchyni? Tu je 7 tipov pre vyššiu bezpečnosť

IMG

Vhodný výber kancelárskeho nábytku vplýva na zdravie a vašu pohodu

IMG

Malá kuchyňa? Poznáme geniálne nápady, ako efektívne využiť každý priestor

Dohodnite si bezplatnú konzultáciu a vytvorte si svoj vysnívaný priestor

IMG
IMG